© Mariana Savka

Галина Малик [ Україна ]

Галина Малик народилася 1951 року в Бердянську, неподалік від Запоріжжя. У 1964-му її родина переїхала на Закарпаття, до містечка Середнє. Серед перших прочитаних книг — українські народні казки, які в дитинстві для неї відкрили цілковито новий світ. Її батько був ученим-агрономом і незабаром отримав посаду на дослідній виноградній станції неподалік від Донецька, тож родині знову довелося переїхати. Для Галини Закарпаття і його ландшафт назавжди залишилися важливим регіоном, місцем із дитинства.

Після закінчення школи вона вступила до Ужгородського університету, який закінчила у 1980-му. Після цього працювала коректоркою у державній друкарні Ужгорода, потім, до 1990-го, — у бібліотеці, завідувала відділенням мистецтва і культури. Згодом була головною редакторкою різних видавництв.

Писати Галина Малик почала ще школяркою. На якийсь час припинила, та коли вперше стала матір’ю, написала вірші для своєї доньки. Її дитячі вірші з невимушеністю і легкістю розповідають прості історії, що часом мають несподіване завершення. Деякі з них це — вірші-загадки, які діти повинні розгадати. В одному з інтерв’ю вона так це прокоментувала: »Щоб писати для дітей, треба просто бути щасливою людиною… Бо звідки ж, як не з себе, можна почерпнути весь цей казковий світ, якого не існує у реальності?«

Галина Малик опублікувала понад 70 книг, серед яких вірші, проза, а також переклади з болгарської та словацької. Окрім того, вона уклала антологію закарпатської дитячої літератури ХХ ст.

За роман »Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії« Галина Малик отримала у 1988 році Премію імені Олександра Копиленка. Зараз це уже трилогія про сміливу дівчинку Алю, яка в Україні є частиною шкільної програми. За книгу »Злочинці з паралельного світу« (2001) у 2003-му авторка отримала Премію імені Лесі Українки. З 1991 року Галина Малик є членкинею Національної спілки письменників України.

Для антології »Мама по скайпу« (2013), що піднімає тему п’яти мільйонів нелегальних українських заробітчан, Малик написала історію про молоду українку, яка їде в Італію на заробітки і через складну матеріальну ситуацію погоджується стати сурогатною матір’ю. Після повернення у рідне село вона зазнає цькування односельчан, які доводять її до самогубства.

Першою в Україні інтерактивною книжкою для iPad на Apple Store стала книжка Галини Малик »Забавлянки«. Твори письменниці публікувалися у Чехословаччині, Словаччині, Росії, Білорусі, перекладалися на англійську, німецьку, іспанську, італійську, французьку, угорську, російську, білоруську мови.

Галина Малик живе в Ужгороді.

 

Original Zitat: Для того чтобы писать для детей, надо просто быть счастливым человеком … Ведь откуда, как не из себя, можно получить весь тот прекрасный сказочный мир, которого в реальности не существует?

Quelle: https://studbooks.net/71012/literatura/galina_malik_1951

Бібліографія

Страус річкою пливе
Веселка
Київ, 1984

Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії
Веселка
Київ, 1991

Злочинці з паралельного світу
Світ
Львів, 2001

Бабусина книжка
Видавництво Старого Лева
Львів, 2012

Як сонечко крапочки загубило
Видавництво Старого Лева
Львів, 2018.