© private

Марина Павленко  [ Україна ]

Марина Павленко народилася у 1973 році у Старичах Львівської області у сім’ї вчителів. Незабаром після цього родина переїхала до Умані. Завдяки своїм батькам, вчителям української мови та літератури, вона захопилася книгами і почала писати ще дитиною. Марина Павленко навчалася в Уманському державному педагогічному інституті (зараз –

університет), а після цього працювала вчителькою молодших класів. Починаючи з 2000 року Павленко викладає українську літературу на факультеті української філології педуніверситету Умані. Вона – кандидатка педагогічних наук, доцентка і авторка численних наукових публікацій та методичних посібників. Павленко дебютувала поетичною збіркою «Бузкові зошити» (1997), після якої опублікувала ще дві збірки віршів. Паралельно почала писати книги для дітей. Перша її дитяча книга «Домовичок із палітрою» (2001) розповідає історію двох сестер, які розфарбовують дзеркало у домі, щоб звільнити з ув’язнення домовичка. Завдяки цьому вони отримують не лише доброго друга, який дає їм цінні поради, а і переживають цілу низку захоплюючих пригод. У книзі «Русалонька з 7 Б», у якій розповідається історія семикласниці Софійки (вона ж Русалонька), Павленко поєднує таємничі події теперішнього з таємницями непростої української історії.  Авторка пише про все, що актуально сьогодні для української молоді, про дорослішання, пошук себе у ставленні до рідної мови і України, про сімейні і соціальні зв’язки, моральні, етичні і навіть екологічні проблеми, а також про перше кохання.

«Література для мене – це життя. Писати почала, відколи себе пам’ятаю. Мабуть, разом із малюванням, яке теж дуже любила. У власній творчості прагну поєднати багато складників, досягнути максимальної динамічності та ємкості сюжету, легкості й образності мови, правдивості, життєвості відображення, свіжості образів тощо».

Марина Павленко публікує також прозу для дорослих, зокрема написала збірку оповідань «Як дожити до ста» (2004), відзначену міжнародною українсько-німецькою премією імені Олеся Гончара, а також роман «Санта Лучія у кирзових чоботах» (2010), у якому розповідається заснована на реальних подіях історія італійки Лео Сорезіни, яку доля у 1950-х р.р. заносить в Україну. Лауреатка кількох премій. Павленко стала переможицею численних літературних конкурсів, серед яких «Гранослов», «Смолоскип» і «Коронація слова».

 

Бібліографія

 

Бузкові зошити

Гранослов

Київ, 1997

 

Домовичок із палітрою

Смолоскип

Київ, 2001

 

Чар-папороть

Каменяр

Львів, 2002

 

Тичининська формула українського патріотизму

АЛМІ

Умань, 2002

 

Як дожити до ста

Гранослов

Київ, 2004

 

Півтора бажання

[Ілюстрації: Е. Флєровa]

Смолоскип

Київ, 2004

 

Домовичок повертається

Грані-Т

Київ, 2007

 

Життя видатних дітей

Грані-Т

Київ, 2009

 

Санта Лучія в кирзових чоботях

АЛМІ

Умань, 2010

 

Русалонька із 7-В

Книга 1, 2, 3, 4, 5

Теза

Вінниця, 2005-2016

 

Моя класнюча дівчинка

Wisebee

Київ, 2016

 

Миколчині історії

Грані-Т

Київ, 2019

 

Райдуга в решеті

Богдан

Київ, 2019

 

Домовичок і купа проблем

Ранок

Київ, 2019