© Oleksiy Nademlinsky

Олексій Надемлінський  [ Україна ] 

Олексій Надемлінський народився у 1961 році в Одесі. Він не відвідував дитячого садка і ріс під наглядом своєї бабці, яку у комунальній кухні невтомно розпитував про все на світі. Відповіді на свої дитячі запитання знайшов через багато років, написавши книгу для дітей »В дебрях одесской кухни« (2008).

Ще в шкільні роки в Надемлінського прокинулася цікавість до літератури і бажання писати власні тексти. Тоді він здобув перші місця на численних регіональних літературних конкурсах. Після школи навчався в Одеському технологічному інституті холодильної промисловості і завершив навчання у 1983-му. Після цього працював інженером на підприємствах »Кисеньмаш« і »Медлабортехніка«, а також інших одеських підприємствах.

Перші дитячі книги Надемлінський опублікував у 2007 році у київському видавництві »Грані-Т«. За словами самого автора, він хотів писати такі книги, які сам любив читати у дитинстві. »Дюжина баек Соломона ХІІ« (2007) розповідає історію однієї сім’ї в Одесі, яка складається з батька, матері і двох доньок. Родині для щастя бракує тільки одного: папуги Соломона, який вміє говорити і має типово одеське почуття гумору. Він розповідає історії так майстерно, що важко розрізнити правду і вигадку.

Дія книги »Ворчания старого такса« (2007) теж відбувається у цій родині. Це історія такси. Історії життя щурихи Матильди »Матильда-мидия« (2007) теж є продуктами багатої фантазії папуги Соломона.

У дитячому романі Надемлінського »Об исчезнувшем городе« (2008) дванадцять друзів вирушають на пошуки місця, яке зникло з карти. Після того як мати одного з хлопців зауважила, що 90% усіх злочинів і таємниць нашого часу можна розкрити за допомогою звичайнісінького комп’ютера, вони засновують »Бюро віртуальних детективів« і розкривають свою першу справу.

Найновіша дитяча книга Надемлінського »Маленька Відьма та Кір« (2018) розповідає історію 12-річної Маринки, яка дає притулок бездомній кішці, а потім здивовано усвідомлює, що ця кішка є подарунком чарівника. Тепер Маринці доведеться вирішувати, чи надалі вона житиме звичайним людським життям, чи ж наважиться присвятити себе старовинному мистецтву магії. Вона приймає рішення на користь магії і разом із котом Кіром переживає захопливі пригоди.

Олексій Надемлінський отримав призові місця у численних літературних конкурсах, зокрема був відзначений нагородою міжнародного кінофестивалю »Кінологос«. У 2013 році він посів друге місце на конкурсі Корнійчуковської премії.

Надемлінський живе і працює в Одесі.

Бібліографія


Дюжина баек Соломона
XII
Грані-T
Київ, 2007
[Ілюстрації: Анастасія Острикова]

Ворчанье старого такса
Грани-T
Київ, 2007
[Ілюстрації: Олена Коркіщенко]

Матильда-мидия
Грані-T
Київ, 2007
[Ілюстрації: Олена Коркіщенко]

В дебрях одесской кухни
Грані-T
Київ, 2008
[Ілюстрації: Катерина Лоренсон]

Об исчезнувшем городе
Грані-T
Київ, 2008

Маленька Відьма та Кір
Видавництво Старого Лева
Львів, 2018
[Ілюстрації: Андрій та Діана Нечаєвські]