© Machiko Weston

Роберт Пауль Вестон [ Великобританія ]

Роберт Поль Вестон народився у 1975 році в місті Дувр, Великобританія. Вивчав соціологію і кінознавство в Університеті »Квінз« у Кінгстоні, а потім творче письмо в Університеті Британської Колумбії. Вестон має досвід низки незвичних професій: серед іншого він працював професійним стрибуном із трамплінів, рятувальником на воді, видавцем літературного часопису і автором діалогів до коміксів.

Як письменник, Роберт Пол Вестон дебютував віршованим романом »Зоопарк Зорґама« (2008), у якому Катріна Катрелл, спрагла пригод дівчинка з дуже багатою фантазією, зустрічає Зоргеля Мортімера, і вони разом вирушають у пошук зниклих Зоргелів у місті Зоопарк Зорґама. »Зоопарк Зорґама« — це історія, написана всупереч усім правилам, вона захоплює і не відпускає. Роберт Пол Вестон тонко і вміло балансує поміж соціально-критичним дослідженням, захоплюючою страшилкою і чистим нонсенсом, розповідаючи при цьому про важливість дружби і необхідність пізнати себе. Цей текст також вражає вмілим використанням римованої мови. Стилістично ця книга розташована десь поміж чорним гумором Роальда Даля і незвичністю творів Доктора Сьюза.

У другій книзі »Місто в пилюці« (2010) Вестон розповідає історію Генрі Велпа, який живе у дитбудинку з назвою »Дім вовків-невдах«, а його батька посадили до в’язниці за вбивство Червоної Шапочки і її бабусі. У цій книзі письменникові теж вдається створити незвичний сюжет, у якому, як і в попередньому романі, головною темою є дружба і пошук власного шляху в житті. Роберт Пол Вестон вміло поєднує ці теми з моторошними казковими мотивами, які нагадують стилістику казок Братів Грімм.

У 2013 році Вестон видав книгу »Відділення монстрів« — чудову історію про Доктора Арчі, який працює у загадковій фірмі »ДУМКа–3000«. Після того як підприємство продали фірмі »Майжеком« через те, що дослідницька робота не дала жодних результатів, на допомогу дядькові Арчі поспішають його племінник і племінниця. Але вони з подивом виявляють, що усі співробітники дядька — монстри. Разом вони знаходять зниклого дядька Арчі і рятують його фірму. Продовження цієї історії описане у книзі »У полоні у Ґорків« (2014). Ґорки не здаються і захоплюють монстрів із фірми »ДУМКа–3000« у заручники.

За свою письменницьку роботу, зокрема і оповідання, Роберт Пол Вестон був нагороджений Каліфорнійською медаллю юних читачів (California Young Reader Medal). Він жив у Канаді та Японії, а зараз разом із дружиною мешкає у Лондоні.

[http://robertpaulweston.com]

 

Бібліографія

Dust City
Penguin/Razorbill
New York, 2008

Zorgamazoo
[Ill: Victor Rivas]
Jacoby & Stuart
Berlin, 2012
[Ü: Uwe-Michael Gutzschhahn]

Die Monsterabteilung
[Ill: Zack Lydon/Framestore]
Jacoby & Stuart
Berlin, 2014
[Ü: Nicola Stuart]

Die Ghorks
[Ill: Zack Lydon/Framestore]
Jacoby & Stuart
Berlin, 2015
[Ü: Nicola Stuart]