© private

Стівен Геррік  [Австралія]

Австралійський автор дитячої та підліткової літератури Стівен Геррік народився у 1958 році у Брісбейн. Він був наймолодшим із семи дітей у сім’ї. З дитинства захоплювався футболом, тому покинув школу після десятого класу задля спорту, паралельно заробляв під час сезонних польових робіт, виконував підсобні роботи у супермакетах та офісах. Після того, як його мрії зробити кар’єру у футболі не здійснилися, він через три роки повернувся до школи і після завершення вивчав до 1982 поетику в університеті Квінсленда.

У 18-річному віці Геррік опублікував свій перший вірш. У статті для видання «The Pulse» він наголошує на оповідності своєї ліричної манери: «Люди вважають, що поезія може описувати лише щось статичне, старомонде, нудне, як, наприклад, дерево, або річка. Але мої вірші описують хлопця, який стрибає у річку. Я не пишу описової поезії, я пишу віршовані історії».

Геррік опублікував 22 книги для дітей і юнацтва. Чимало з цих книг віршовані, зокрема і його підлітковий роман «Простий подарунок» (2000). У цьому романі розповідається про 16-річного Біллі, який тікає з дому, щоб не контактувати більше зі своїм агресивним батьком. У невеличкому австралійському містечкуу юнак закохується у заможну і неспокійну Кейтлін, знаходить друга в особі бездомного, який поступово розповідає хлопцеві усе своє трагічне минуле. Разом вони пізнають життєву мудрість про те, що важливі речі бувають не лише великими, а і дрібними, простими і буденними. Мова Герріка лірична і лаконічна, позбавлена зайвого пафосу. Німецький переклад роману Німецька Академія дитячої та підліткової літератури назвала книгою місяця у вересні 2016.

У 2003 вийшов віршований роман Герріка для дітей «Do-wrong Ron» («Роби дурниці, Рон»), який став книгою року Ради дитячої книги Австралії (Australian Childrenʼs Book Council). Це книга про хлопця, який постійно робить не те, що потрібно, або те, що потрібно, але не тоді, коли слід. Але потім Рон зустрічає морську свинку Чарлі, а також Ізабеллу, яка приймає його таким, яким він є. У 2005 його віршований роман «Біля річки» («By the River») отримав нагороду NSW Premier’s Literary Award for Young Adult Literature. У 2019 цю книгу було також нагороджено німецькою Премією для дитячої і юнацької літератури. Текст розповідає про життєствердну подорож юнака від смутку і зневіри до любові і оптимізму. Книга «Ще одна ніч у місті Муллет» («Another Night in Mullet Town»), яка вийшла у 2016 – це віршований роман про дружбу, родину і про те, як непросто відшукати свою власну дорогу. У своєму найновішому романі «Боґан Мондріан» (2018) Геррік торкається непростих, але важливих тем – домашнього насильства, а також прірви між багатими і бідними.

Стівен Геррік написав також цілий ряд книжок про свої велосипедні подорожі по Європі. Деякі з його книг вісім разів опинялися у короткому списку щорічних нагород від Ради дитячої книги Австралії (Australian Childrenʼs Book Council). Геррік разом із дружиною Кейт, танцівницею, мешкає у Катумбі, що у Блакитних Горах. У подружжя є двоє дорослих синів.

 

[http://www.stevenherrick.com.au]

 

Бібліографія

 

Do-wrong Ron

Allen & Unwin

Sydney, 2003

 

By the River

Allen & Unwin

Sydney, 2004

 

Untangling Spaghetti

Selected Poems

University of Queensland Press

St. Lucia, 2009

 

Love, Ghosts & Nose Hair

University of Queensland Press

St. Lucia, 2014

 

Wir beide wussten, es war was passiert

Thienemann

Stuttgart, 2016

[Ü. Uwe-Michael Gutzschhahn]