Юлія Верба © фото приватне

 

Юлія Верба  [  Україна ]

Юлія Верба народилася у 1974 році в Одесі. Навчалася в Одеському навчально-науковому інституті морського флоту, отримала фах водного інженера-будівельника і спеціалізувалася на дослідженні енергії морських хвиль. Згодом працювала журналісткою на державному телебаченні Одеси, була головною редакторкою юнацького часопису »НОН« і продюсеркою на »Радіо-ФІЛ«. Також була відповідальною за регіональні виборчі кампанії партії »Фронт змін« у 2007—2013.

Згодом Юлія Верба пішла працювати у рекламу, де писала тексти, розробляла рекламні стратегії, скрипти, відео і у період з 2002-го до 2017-го була креативним директором рекламної фірми »Победа«. Паралельно Юлія Верба написала на замовлення кінокомпанії »Візит Сінема« вісім сценаріїв для фільмів і міні-серіалів (сім із яких комедійні), а також 50 серій дитячих казок для вечірньої програми телеканалу »Тоніс«. У 2016–2017-му Юлія Верба працювала колумністкою для новинної агенції »Зачем«, а з 2017-го — і для видання »Длинный фокус«. Для порталу »Зачем« вона написала своє перше оповідання і отримала дуже схвальні відгуки читачів, які вимагали продовження.

Незабаром після цього Верба вже вела власну колонку, а у 2017-му дебютувала як письменниця, видавши збірку оповідань »Молдаванское отродье«. У ній авторка описує своє дитинство у 1980-х у районі Молдаванка, але при цьому щасливо уникає пастки типових одеських кліше. Цей час пізнього радянського періоду і перших років незалежності відзначався насамперед усезагальною бідністю, але і радістю, і неймовірною атмосферою Одеси. Навіть читачі, які не знайомі з цим світом, можуть відчути і добре уявити собі цей час завдяки автентичному і жвавому опису людей і їхнього життя. Не всі події, описані у збірці оповідань, реалістичні — серед них є багато типових, зокрема для Молдаванки.

»Я хотіла передати це чудове відчуття, за яким люди в цілому приїздять в Одесу. Це стан цілковитого, безтурботного щастя і радості життя, задоволення від нього, від себе і від того, що тебе оточує. Сподіваюся, мені це вдалося«.

У 2011 році книга Верби була у довгому списку російськомовного конкурсу оповідань »ФлоридаКон«. Леся Верба, сестра авторки, намалювала ілюстрації до книги. Збірку було перевидано і доповнено у 2018 році. Цього ж року почалася екранізація історій для серіалу.

Юлія Верба живе в Одесі.

 

Оригінал цитати: Я хотела передать то замечательное ощущение, за которым, в принципе, и приезжают в Одессу. Это состояние абсолютного беззаботного счастья и радости жизни, удовольствия от неё, от себя и от того, что тебя окружает. Надеюсь, что мне это удалось.

Quelle: https://www.otclick.com.ua/ru/news/kniga-moldavanskoe-otrode