© Nastia Telikova

Юрій Іздрик  [ Україна ]

Юрій Іздрик — письменник, культуролог і видавець. Належить до так званого Станіславського феномену — постмодерного мистецького угруповання з Івано-Франківська.

Народився у 1962 році в Калуші. У дитинстві писав вірші і вчився грати на фортепіано та віолончелі. Після завершення школи вступив до Національного університету »Львівська політехніка«. Під час навчання грав у рок-групі і брав участь у різноманітних театральних проектах, потім працював інженером в Івано-Франківську, а між 1986-м і 1990-м — в інституті в Калуші.

У 1989 році Іздрик заснував часопис »Четвер«. З 1992-го до редагування часопису долучився друг і однодумець Іздрика — Юрій Андрухович. У кінці 1980-х Іздрик брав участь у численних виставках і мистецьких проектах, ілюстрував книги і журнали, записував музику. Тоді ж почав публікуватися в часописах: цикл оповідань »Остання війна« і ліричний цикл »Десять віршів про батьківщину«.

Після літературного дебюту Юрій Іздрик повернувся до образотворчого мистецтва і в період між 1990-м і 1994-м взяв участь у численних мистецьких виставках. Сьогодні його картини перебувають у приватних колекціях та галереях України, Польщі, Німеччини, Австрії, Іспанії, США та ін. Згодом Іздрик повернувся до писання і адаптував романи Діккенса і Селінджера до сцени. Поза тим вийшло друком його оповідання »Острів Крк« (1994) — спершу у часописі »Сучасність«, а потім разом із іншими оповіданнями в книзі.

Успіх прийшов до Іздрика після написання роману »Воццек« (1998), що супроводив і другий роман »Подвійний Леон« (2000). У 2008 році вийшов друком тридцятий і останній номер журналу »Четвер«, а через рік Іздрик опублікував книгу есеїв »Флешка 2GB«, а також «ТАКЕ». За останню письменник здобув нагороду »Книга року ВВС« у 2010 році. У 2013-му вийшла збірка віршів »Іздрик.Ю«, тексти з якої раніше публікувалися в блозі автора »Мертвий щоденник«.

Юрій Іздрик бере участь у проекті бездомних »Просто неба« і музичному проекті »DrumTиатр« (разом із поетом Григорієм Семенчуком). Разом із журналісткою та критикесою Євгенією Нестерович та фотографом Олександром Населенком Іздрик започаткував у 2014 році медіальний проект »Summa«, метою якого є створити комунікацію поміж письменниками і публікою України. Цей проект завершився публікацією книги.

Автор мешкає в Калуші.

Бібліографія

Інший формат: Юрко Іздрик
Лілея-НВ
Івано-Франківськ, 2003

ТАКЕ
Клуб сімейного дозвілля
Харків, 2009

Флешка-2GB
Грані-T
Київ, 2009

UNDERWOR(L)D
Клуб сімейного дозвілля
Харків, 2011

Іздрик. Ю
Видавництво Старого Лева
Львів, 2013

Номінація
Видавництво Старого Лева
Львів, 2016

Summa
[Разом із Євгенією Нестерович]
Meridian Czernowitz
Чернівці, 2016

Меланхолії
Видавництво Старого Лева
Львів, 2019