Євгенія Кононенко [ Україна ]
Євгенія Кононенко народилася в 1959 році в Києві. До 1981-го навчалася в Київському університеті за фахом математики і механіки, а до 1994-го вивчала французьку філологію в Педагогічному інституті іноземних мов. Кононенко написала численні оповідання та переклала багато книг із французької та англійської. За переклади французьких сонетів для антології вона у 1993 році була нагороджена премією ім. Миколи Зерова.
У доробку письменниці є дитячі книжки, вірші, оповідання, романи, есеї і культурологічні розвідки. Її тексти представлені практично в усіх антологіях перекладеної української сучасної прози й публікувалися також у часописах »Сучасність«, »Кур’єр Кривбасу«, »Березіль«.
Навіть про ранні літературні твори письменниці критики писали дуже прихильно: »Уже сам її прозовий дебют у “Сучасності” давав підстави говорити, що в українську літературу прийшов цікавий прозаїк із оригінальним стилем. Багатьом оповіданням Євгенії притаманні передовсім легкість і розкутість письма, динаміка та внутрішній аристократизм — навіть тоді, коли вона описує нашу житейську дріб’язковість«.
Літературними зразками для Євгенії Кононенко є творчість Пола Остера, Мілана Кундери і Марґеріт Юрсенар. Письменниця належить до так званого покоління нової літератури; остання виникла в Україні після проголошення незалежності. У текстах Кононенко використовує елементи розмовної, молодіжної і вуличної мови. Чимало її іронічних і сповнених гумору оповідань перекладені російською, англійською, німецькою, французькою та іншими мовами.
У центральному оповіданні зі збірки »Кат« (2014) Кононенко пише про чоловіка, який у часи Сталіна страчував політичних в’язнів, а тепер описує свій досвід. Дідусь Кононенко став жертвою репресій у 1937 році, про його смерть нічого не відомо, а в одному з інтерв’ю письменниця сказала, що про останні години жертви може розповісти лише його кат.
Збірка »Симбалайн« (2015), у якій авторка займає позицію безстороннього спостерігача, торкається численних болючих аспектів життя і показує суперечливість людської натури. Кононенко тут використовує яскраві театральні прийоми, тож одне з оповідань так і називається »Життя — театр«.
За літературну творчість Кононенко здобула низку нагород, зокрема відзнаку »Гранослов«, »Книга року« і нагороду літературного часопису »Березіль«.
Євгенія Кононенко є членкинею Спільки письменників України та Асоціації українських письменників.
Письменниця живе у Києві.
Бібліографія
Імітація
Кальварія
Львів, 2001
Без мужика
Кальварія
Львів, 2005
Жертва забутого майстра
Грані-T
Київ, 2007
Шок
Кальварія
Львів,2010
Кат
Видавництво Старого Лева
Львів, 2014
Симбалайн
Кальварія
Львів, 2015