Yvonne Owuor © Civitella Ranieri

 

Івонна Адхіамбо Овур [Кенія]

Івонн Адхіамбо Овур народилася у Найробі, Кенія, у 1968 р. Вона вивчала англійську мову та історію в університеті Кеніатти, отримала ступінь магістра мистецтв у Університеті Редінгу у Великобританії та магістра наук в Університеті Квінсленд, Австралія.
Літературний журнал «Kwani?», Заснований Бінявангою Вайнайна, опублікував її оповідання «Вага шепоту», яке принесло їй у 2003 році премію Кейна за африканське письменство. Її фрагментарний, поетичний, стрімкий та емоційно насичений стиль продовжив її високо відомий дебютний роман «Пил» (2014). Через життя дисфункціональної багатонаціональної родини з центром на півночі Кенії, книга розповідає історію Кенії з колоніалізму, торкаючись інтимних наслідків Другої світової війни, повстань Мау-Мау, референдуму 2005 року та 2007-8 років. насильство після виборів. У захоплючому пролозі син, інженер -ідеаліст, вбитий на вулиці Найробі. Трагічна втрата змушує сім’ю, що загинула, переживати своє складне минуле. Другий роман Овура, «Море бабки», був опублікований у 2019 році. Це історія повноліття дівчинки на ім’я Аяана, яка живе з матір’ю на острові Пате, біля узбережжя Кенії. Підростаючи, Аяана переживає глибокі зміни на своєму острові: з’являються релігійні екстремісти, острів вражають цунамі, а Китай шукає емісарів культури та розв’язання загадки морської давності 600 років. Аяана вирушає у подорож вантажним кораблем, щоб шукати щастя та майбутнього у великому відкритому світі, і врешті -решт знаходить себе.
Багато оповідань та есе Овуора були опубліковані в кількох міжнародних журналах та журналах, включаючи антологію «Нові дочки Африки». Одну з них, «Казка про точильщика ножів», було адаптовано як короткометражний фільм у 2007 році. Авторка відзначена країною за її художній та культурний внесок, включаючи Похвалу Глави держави у 2018 році. У 2005 році її запросили взяти участь у міжнародну програму письма в Університеті штату Айова, і знову в 2017 році, коли вона повернулася першим стипендіатом IWP Grinnell. У 2010 році, як учасниця проекту «Паломництва», започаткованого Центром Чинуа Ачебе, вона відправилася в Кіншасу і розповіла про свій досвід у подорожі під назвою «Мілобела». У 2018/19 р. Овура була науковим співробітником Віссеншафтсколлегу в Берліні, а пізніше – в Інституті авантюризму Нанта. Вона була резиденткою програми Доротеї Шлегель у 2020 році, приєднана до проекту Freie Universität, EXC 2020 Temporal Communities.  Вона  бере участь у ініціативах з розвитку творчого контенту, у створенні мистецьких подій та у транскоокеанських розмовах між Африкою та Азією. В даний час авторка живе в Найробі.

 

Бібліографія

 

The Weight of Whispers

Kwani Trust

Nairobi, 2006

 

Der Ort, an dem die Reise endet

Dumont

Köln, 2016

[Ü: Simone Jakob]

 

Das Meer der Libellen

Dumont

Köln, 2020

[Ü: Simone Jakob]