© Judith Kinitz

© Judith KinitzНора Гомрінгер  [ Швейцарiя/ Німеччина ]

Швейцарсько-німецька поетеса, читець і виконавиця Нора Гомрінгер народилася  1980 року в Нойнкірхен (Саар) в сім‘ї вченої-германістки й експериментального поета. Її дитинство та юність минули в баварському містечку Вурліц (Гоф), а 1996 року вона переїхала до Бамберга. Після закінчення середньої школи в 1998 році в місті Літітц (Пенсильванія, США), Нора в 2000 році склала абітурні іспити в Бамберзі. Відтак до 2006 року вивчала англістику, германістику та історію мистецтва в університеті ім. Отто Фрідріха в Бамберзі.

Після перших публікацій ліричних творів молоду поетесу помітило видавництво Grupello у Дюссельдорфі і в 2002 році опублікувало її дебютну збірку „Silbentrennung“/ „Cкладоподіл“. Як підказує сама назва, Гомрінгер використовує в своїй ліриці мову на мета-комунікативному рівні, вводить в концентровані рядки слова,  сповнені фонетичної образності: „Гори із слів / Розбирати / По зернині цей плинний пісок /Ковтати // Слова у власному нутрі/ Утворюють дюни”. У своїй ліриці авторка звертається до емоційних аспектів людських стосунків, радоcті й страждання.

Слідом за дебютом вийшло ще декілька збірок, серед яких „Klimaforschung“/„Дослідження клімату“ (2008), „Nachrichten aus der Luft“/„Новини з повітря“ (2010), „Monster Poems“/„Монструозні вірші“ (2013) і «Morbus» (2015). Критики високо оцінили пристрасність і силу поетичного слова Гомрінгер, а також актуальність текстів, поєднання вишуканого стилю й говірної мови. Більша частина її лірики представлена також в аудіоформаті на CD, причому читає сама Нора Гомрінгер. Деякі з віршів оформлені графічно чи оздоблені ілюстраціями. Збірка „Monster Poems“ має також відео-додаток. Під час виступів Гомрінгер співпрацює з музикантами, серед яких Гюнтер „Baby“ Зоммер (Günter Baby Sommer), Скретч Ді (Scratch Dee), Майкл Стауффер (Michael Stauffer), гурт „Wortart“ і Філіпп Шольц (Philipp Scholz). З 2001 року Гомрінгер брала активну участь у німецьких поетичних „слемах“ (змагання поетів у артистичному читанні), та навіть заснувала поетичний слем у Бамберзі. В 2005 році вона разом з двома іншими поетесами (Фіва та Мія Піттрофф) виграла поетичний турнір у Лейпцигу. 2006 року Гомрінгер покинула сцену поетичних змагань, проте й надалі використовує цей досвід у своїй ліричній творчості.

2015 року Нора Гомрінгер отримала за свій есей „Recherche“/„Дослідження“ премію ім. Інґеборґ Бахман. Вона також  удостоєна численних літературних нагород: премії ім. Ніколауса Ленау, премії ім. Якоба Грімма за розвиток німецької мови, премії ім. Йоахима Рінгельнатца. Сьогодні Гомрінгер викладає поетику в Ландау, Шеффілді та місті Кіль, а з 2010 року очолює Міжнародний будинок мистецтв Artists House Villa Concordia. У 2013 році вона написала лібрето для оперного проекту Хельги Погатшар „Drei fliegende Minuten“/“Три пролітаючі хвилини“, що був уперше представлений у Базелі. Того ж року в нічному ефірі баварського радіо прозвучали три частини радіоверсії серії есеїв „Nora Gomringer sieht fern“. З 2015 року Нора Гомрінгер, разом із Юдіт Кініц та Марен Адлер, знімає серію поетичних фільмів „Lyrischer Zwischenruf“ для телевізійного каналу 3sat.

Живе і працює в Бамберзі.

 

Бібліографія

 

Silbentrennung/ Складоподіл

Видавництво: Grupello

Дюссельдорф, 2002

Klimaforschung/ Дослідження клімату

Видавництво: Voland & Quist

Дрезден/Лейпциг, 2008

Nachrichten aus der Luft/ Новини з повітря

Видавництво: Voland & Quist

Дрезден/Лейпциг, 2010

Monster Poems/ Монструозні вірші

[Ілюстрації: Раймар Лиммер]

Видавництво: Voland & Quist

Дрезден/Лейпциг, 2013

Morbus/ Morbus

[Ілюстрації: Раймар Лиммер]

Видавництво: Voland & Quist

Дрезден/Лейпциг, 2015

Peng Peng Peng/ Бам Бам Бам

[CD з Філіппом Шольцем]

Видавництво: Voland & Quist

Дрезден/Лейпциг, 2017

MODEN/ МОDEN

Видавництво: Voland & Quist

Дрезден/Лейпциг, 2017

nora-gomringer.de