© Hartwig Klappert

© Hartwig Klappert


Прія Базіл [ Німеччина/Великобританія ]

Прія Базіл народилась у Лондоні, її дитинство пройшло в Найробі. Вона вивчала англійську літературу в Університеті Брістоля й працювала протягом трьох років в рекламній індустрії. Після переїзду в Берлін, Базіл написала свій дебютний роман „Ishq і Mushq“ (2007).

У сімейній хроніці, що зображує життя багатьох поколінь між Кенією, Англією та Індією, окремі долі вплетені у панорамне полотно історичних подій, в тому числі розділу Британської Індії й похорон Вінстона Черчілля. Зі стилістичною витонченістю, гумором й елементами магічного реалізму пише Базіл про такі теми, як пошуки ідентичності та вигнання.

Її роман „The Obscure Logic of the Heart“ (2010; Перекл.: Темна логіка серця) оповідає історію кохання молодої британської мусульманки Ліни та сикха Аніла, студента архітектури з Кенії. Знову роман охоплює увесь світ, події розгортаються на невизначеному кордоні між соціальним та приватним. В творі ставляться «незручні» питання про те, кому адресована наша особиста довіра та відданість.

У серії Quick Reads (успішний британський проект, покликаний знайомити тих, хто не любить читати, з прозовими творами відомих авторів) був опублікований роман „Strangers on the 16:02“ (2011). Крім того, Базіл пише статті та есе для The Guardian, Lettre International та Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Базіл була номінована на Премію Commonwealth Writers’ Prize, Премію ім. Томаса Ділана, а також на міжнародну Премію IMPAC Dublin Literary Award.

Асоціація Women in Publishing запропонувала Базіл у 2013 та 2014 роках в якості кандидата на Премію миру німецьких книгарів.

У 2010 році Базіл стала співзасновницею акції Authors for Peace: в рамках X Літературного фестивалю у Берліні (ilb) на Міжнародний день миру було проведено читання в онлайн режимі, що тривало 24 години й в якому взяли участь 80 авторів зі всього світу.

З тих пір, вона активно займалась різними політичними темами, такими як контроль з боку влади. У 2013 році вона стала  одним із семи авторів, що ініціювали звернення письменників проти тотального спостереження. Вона й надалі займається цією темою, пише статті й виступає на конференціях, таких як re:publica 2014 у Берліні. Разом з письменницею Чікою Унігве, Базіл у 2014 році читала курс лекцій з поетики в Університеті Тюбінгена. Разом з сотнями інших жінок, вона в 2016 році заснувала програму «Wir machen das. Für eine postmigrantische Gesellschaft». В рамках цієї програми по всій Німеччині  проводяться читання з авторами, що стали біженцями й віднайшли домівку в Германії. Базіл живе в Берліні.

Бібліографія

Ishq and Mushq/ Ішк та Мушк

Видавництво: Doubleday

Лондон, 2007

Strangers on the 16:02

Видавництво: Black Swan

London, 2011

Die Logik des Herzens/ Логіка серця

Видавництво: Schöffling & Co.

Франкфукт-на-Майні, 2012

[Перекл.: Барбара Кріст]

Erzählte Wirklichkeiten

Tübinger Poetikdozentur

[з Чіка Унігве]

Видавництво: Swiridoff

Кюнцельзау, 2015