© JF Paga

Олів’є Ґез   [ Франція ]

Французький журналіст, письменник і сценарист Олів’є Ґез народився у 1974 у Стразбурзі. У 1996 він навчався на факультеті міжнародних відносин у Інституті політичної освіти Страсбурга, а паралельно вивчав юриспруденцію. Згодом навчався у магістратурі Лондонської школи економіки на факультеті міжнародних відносин. У 1998 він склав другий іспит на магістра за фахом Європейська політика та урядування у Європейському коледжі у Брюґґе. У 1998 Ґез був спостерігачем на виборах у Боснії-Герцеговині від ОБСЄ, протягом 2005-2006 отримав Європейську журналістську стипендію сенату у Вільному університеті Берліна. У 2009 він працював для французького міністерства закоронних справ у Афганістані та Пакістані. Ґез працював для численних французьких та зарубіжних газет, зокрема для «FAZ» і «FAS». У період із 2000 до 2005 він писав для «Libération» і «La Tribune» про Латинську Америку, Європу та Близький Схід. Зараз він співпрацює із «Le Point», «Le Monde» та «New York Times».

У своїй книзі «Повернення небажаних. Історія євреїв у Німеччині у 1945» (2007) Ґез описує сучасне життя євреїв у Німеччині, для цієї книги він брав інтерв’ю у таких відомих свідків часу як Едґар Гільзенрат, Ральф Джордано, Імре Кертеш, Генрик М.Бродер, Максим Біллер, Міха Брумлік та ін. Він питав їх, як це стало можливим, що євреї повернулися до країни, де над ними у минулому було вчинено такий страшний злочин. Або чому таке повернення виявилося неможливим. У своєму романі «Стіна падає» (2009), що базується на реальних подіях, він разом із Жаном-Марком Ґоніном описує 9 листопада 1989 у своєрідній документальній драмі. У 2014 він опублікував свій перший роман «Революція Жака Коскаса», а також літературний есей «Похвала ухиленням» про футбол у Бразилії та мистецтво дриблінґу. Олів’є Ґез є зокрема і визнаним футбольним експертом у Франції. За свій останній історичний роман «Зникнення Йозефа Менґеле» (2017) Ґез протягом трьох років досліджував життя військового злочинця Йозефа Менґеле (1911-1979), який під час Другої світової війни працював у таборі знищення Аушвіц. Ґез розповідає про втечу Менґеле до Латинської Америки, завдяки якій той уникнув суду, а також описує світ уявлень Менґеле і його страх перед єврейською службою безпеки Моссад та суддям на кшталт генерального прокурора Фріца Бауера. Роман було нагороджено престижною премією Prix Renaudot.

Разом із Ларсом Крауме Ґез написав сценарій політичного трилера «Фріц Бауер, німецький герой» (2015), за який отримав у 2016 Німецьку кінонагороду.

Олів’є Ґез живе і працює у Парижі.

 

[http://www.olivierguez.com]

 

Бібліографія

 

La grande alliance

[Mit Frédéric Encel]

Flammarion

Paris, 2003

 

L’Impossible retour

Une histoire des juifs en Allemagne depuis 1945

Flammarion

Paris, 2007

 

La Chute du mur

Fayard

Paris, 2009

 

American Spleen

Flammarion

Paris, 2012

 

Les révolutions de Jacques Koskas

Belford

Paris, 2014

 

Éloge de l’esquive

Grasset et Fasquelle

Paris, 2014

 

La disparition de Josef Mengele

Grasset et Fasquelle

Paris, 2017