© Chris van Houts

© Chris van Houts

 

Симон ван дер Гест  [ Нiдерланди ]

Симон ван дер Гест народився 1978 року в Гауді (Нідерланди). Закінчив Академію мистецтв у Арнемі за спеціальністю «театральна педагогіка». Після навчання займався акторською та режисерською діяльністю, а згодом почав писати  п’єси. Пройшов практичний курс із написання текстів театральних вистав у літературній майстерні Утрехта і сам почав викладати. Пише також короткі оповідання, вірші, здебільшого для юних читачів.

У дебютному творі „Geel gras“ (2009) йдеться про дівчинку Фінью, яку батьки забули в кемпінгу. Дівчинка знайомиться з Янтваном, який, навпаки, оточений надмірною турботою батьків. Фінья вирішує не покладатися на дорослих, а просто стати відомою, щоб її батьки отримали звістку й згадали про неї. Проте реалізувати цей задум, виявляється, не так вже й легко в швидкоплинній літній історії про дружбу та мужність.

У 2010 році була опублікована збірка ліричних творів  „Dissus“, сучасна адаптація гомерівської „Одіссеї“. Книгу, оздоблену ілюстраціями Яна Ютте,  відзначено «Золотим пером» (Gouden Griffel) як «найкращу книгу року для дітей». Журі обґрунтувало свій вибір тим, що письменнику вдалося віртуозно зобразити світ почуттів. Цю ж премію ван дер Гест отримав у 2013 році за третю книгу для дітей Spinder“. Хлопець Хідде описує у своєму щоденнику боротьбу із братом за підвал будинку, де вони мешкають. Хідде прагне влаштувати там свою лабораторію для комах, тоді як брат планує розмістити в підвалі барабанну установку. Справжня ж причина конфлікту криється у жахливій сімейній таємниці: саме в цьому підвалі за загадкових обставин помер старший брат хлопців.  Образ комах, яких Хідде постійно розглядає, є лейтмотивом всього твору: в них хлопець знаходить розраду, коли  травмована мати подовгу не розмовляє з ним («комахи мають жити без матері вже з перших днів свого життя»). 2017 року ця книга була номінована на Німецьку премію літератури для юнацтва. Атмосфера довіри тут створюється завдяки стилю щоденникової прози, зверненню до читача на «ти», а також точному відтворенню внутрішнього монологу дитини.  Ця сповнена драматизму сімейна історія є «по-справжньому неперевершеною книгою для дітей» (газета Süddeutsche Zeitung). Газета FAZ також відгукнулася на твір схвальною рецензією, в якій підкреслюється насамперед «чутливість автора до світу дитячих почуттів та вражень». У 2015 році ван дер Гест публікує нову книгу „Per ongelukt!“, розповідь про винахідливого хлопчика, який в глухій коморі складає з двома друзями план порятунку своєї невинно ув‘язненої матері.

Нині Симон ван дер Гест живе в місті Гарлем.

Бібліографія

Бібліографія

Der Sommer, in dem ich berühmt werde
(ohne dass meine Eltern es merken)/ Літо, коли я стала знаменитою (а мої батьки так і не дізналися)

Видавництво: Oetinger

Гамбург, 2011

[Переклад нім.: Ева Швайкарт]

Spijkerzwijgen

Видавництво: Querido

Амстердам, 2015

Krasshüpfer/ Шалений коник

[Ілюстрації: Карст-Яннеке Рогаар]

Видавництво: Thienemann

Штутгарт, 2016

[Перекл. нім.: Міріам Пресслер]

Das geheime Logbuch, das magnetische Mädchen und eine fast brillante Erfindung/ Таємничий бортовий журнал, магнетичні дівчата й майже геніальний винахід

[Ілюстрації: Керстін Мейер]

Видавництво: Thienemann

Штутгарт, 2017

[Переклад нім.: Міріам Пресслер]

Dysseus/ Дисей

[Ілюстрації: Ян Ютте]

Видавництво: Thienemann

Штутгарт, 2017

[Переклад. нім.: Рольф Ердорф]

www.simonvandergeest.nl