© Emannuelle Houdart

Емманюель Удар  [ Франція ]

Емманюель Удар народилася в 1967 році в кантоні Вале у Швейцарії. Навчалася у Школі образотворчого мистецтва у місті Сьйон, а також у Вищій школі візуального мистецтва в Женеві. З 1996 року працює як художниця і графічна дизайнерка, на сьогодні видала близько тридцяти книг, насамперед для дітей. У її доробку також ілюстрації до текстів інших авторів. Окрім того, часом вона створює ілюстрації для різноманітних друкованих ЗМІ, зокрема для »Libération«, »Le Monde«, »Sciences et Vie Junior« чи »Ça m’intéresse« і проводить майстер-класи у школах. З 2007 року вона створює візуальне оформлення для фестивалю циркового мистецтва »Solstice« у Антоні й Шатене-Малабрі.
Як письменниця й ілюстраторка, Емманюель Удар створює власний графічний світ, у якому неживе оживає, а тварини і люди поєднуються в єдине ціле. У своїх чудернацьких, іноді моторошних, але завжди насичених розповідями картинах вона наділяє постаті символічними атрибутами, які проявляють особистість через емоційний стан. »Як і кожен із нас, я пережила чимало чудових і жахливих речей. І саме їх я малюю, це чудове і це жахливе«. Улюбленою технікою Емманюель Удар є малювання фломастерами на картоні, деякі сцени вона домальовує кольоровими олівцями. Яскравими фарбами Удар малює потвор, у яких бувають цілком людські проблеми: у чорта — діарея, у вовкулаки тече кров із носа, відьма втрачаж голос. Усі ці страшні створіння — вампіри, чорти і скелети, яким художниця присвячує розворот, — перестають бути страшними, коли діарея змушує їх не відходити далеко від унітазу, коли їх мордують воші чи мігрені або ж обсипають прищі через вітрянку. Одужують вони завдяки терапії з поцілунків метелика, теплим напоям і м’яким іграшкам.

За цю книгу Удар отримала у 2005 році BolognaRagazzi Award, окрім того, її графіка здобула численні відзнаки, зокрема Гран-прі Французького молодіжного товариства книголюбів за »Чудові подорожі феї Лілу« (2006), нагороду »Pépite du livre« за книгу »Коробка з малюнком« (2014) і французький Гран-прі для ілюстраторів за книгу »Моя мама« із текстом Стефані Сервант (2015). Французька пошта замовила художниці в період із 2014 до 2016 рік три набори поштових марок.

Емманюель Удар багато років працює і як авторка костюмів та дизайнерка текстилю. За її зразками були створені у 2011 році тканини і костюми для виставки »Barnhominum« під час Салону книжок і молодіжної преси в Монреалі. Її ілюстрації показували, зокрема, на виставках у Монпельє, Бобіньї і Женеві. У 2019 році ілюстрації художниці демонструвалися на книжковому ярмарку у Болоньї в рамках проекту »Швейцарська абетка«. Емманюель Удар живе в Парижі.

[http://emmanuellehoudart.fr]

Бібліографія


Монстри захворіли

Gerstenberg
Гільдесгайм, 2006
[Німецький переклад: Якобі Едмунд]

Чудові подорожі феї Лілу
Actes sud
Париж, 2006

Коробка з малюнком
Thierry Magnier
Париж, 2014

Притулки
Les fourmis rouges
Монреаль, 2014

Моя мама
[Текст: Стефані Сервант]
Thierry Magnier
Париж, 2015