© private

Леся Вороніна  [ Україна ]

Письменниця, перекладачка і журналістка Леся Воронина народилася у 1955 у Києві. Її дідусь, Прохор Воронин, був письменником. У 1979 році Воронина завершила навчання на факультеті філології Київського університету, а до того працювала кур’єркою у Спілці письменників України, лаборанткою у школі, електромонтеркою на деревообробному комбінаті, екскурсоводкою в музеї. Майбутня письменниця подорожувала автостопом Україною, а на байдарках — польськими річками та Мазурськими озерами.

З 1987-го по 1991-й Воронина вела рубрику літератури і мистецтва в часописі »Україна«. Потім працювала в дитячому часописі »Соняшник«. З 1997 року вона паралельно з роботою в журналі працювала ведучою на Національному радіо України, вела передачі »Українська культура сьогодні завжди«, »Мандрівець« і »Відлуння тисячоліть«.

Сьогодні Воронина — ведуча на українському радіо »Культура«. У своїх передачах вона розповідає насамперед про сучасну українську мову та культуру. З 2011 року очолює новостворене видавництво »Прудкий равлик«.

Леся Воронина публікувала свої дитячі книги під псевдонімами Ніна Ророн, Олена Вербна. Під псевдонімом Гаврило Ґава вона протягом останніх 13 років створила понад 100 коміксів для часопису »Соняшник«. Серед її найпопулярніших книг — оповідання із серії »Суперагент 000«: »У пащі крокодила«, »Пастка у підземеллі«, »Таємниця підводного міста«, »Таємниця золотого кенгуру« (2004), а також дитячі детективи »Таємниця чорного озера« (2006) і »Пригоди голубого папуги« (2018).

Леся Воронина отримувала численні нагороди. Зокрема, у 2004 році »Таємниця золотого кенгуру« стала »Книгою року« в Україні, у 2008-му книга »Нямлик і балакуча квіточка« отримала нагороду »Книга року ВВС«. У 2009-му Леся Воронина була нагороджена Першою премією Шостого міжнародного літературного конкурсу у Москві »Мистецтво книги« за книгу »Сни Ганса Християна«.

Леся Воронина перекладає з польської, зокрема твори Станіслава Лема, Славоміра Мрожека, Анни Карвінської, Гелени Бехлерової та ін. Письменниця мешкає в Києві.

Бібліографія

Суперагент 000
Грані-T
Київ, 1996

Таємниця золотого кенгуру
Теза
Вінниця, 2004

Прибулець із країни Нямликів
Грані-T
Київ, 2007

Сни Ганса Християна
Грані-T
Київ, 2009

Планета смугастих равликів
Прудкий равлик
Київ, 2011

 Різдвяна казка від слона Гудзика
Видавництво Старого Лева
Львів, 2013

Таємне Товариство Брехунів, або Пастка для синьоморда
Знання
Київ, 2015

Пригоди голубого папуги
(Ілюстрації: Катерина Штанко)
Знання
Київ, 2018