(с)Max Kidruk

Макс Кідрук  [ Україна ]

Український письменник Макс Кідрук народився 1984 року у селі Володимирець поблизу Рівного. Після навчання у школі з фізично-математичним ухилом та спеціалізацією з іноземних мов він у 2001 році вступив до рівненського Національного університету водного господарства та природокористування за спеціальністю »Теплоенергетика«, потім — до аспірантури Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського. У 2007 році Кідрук виграв грант на навчання в аспірантурі шведського державного Королівського технологічного інституту в Стокгольмі. Звідти багато подорожував до Фінляндії, Норвегії, Італії, Франції та Прибалтики.

Після тривалої подорожі до Мексики влітку 2008-го Кідрук опублікував роман »Мексиканські хроніки. Історія однієї мрії« (2009), який приніс йому друге місце на конкурсі »Коронація слова«. Через рік він поїхав до Південної Америки (Еквадор, Перу, Чилі) та на острів Пасха, де був зареєстрований як перший український турист. Свої враження Макс Кідрук описав у двотомному творі »Подорож на пуп Землі« (2010). Потім подорожував, зокрема, на Близький Схід, де став свідком революції в Єгипті. У квітні 2011-го разом із Сергієм Притулою організував акцію »На Зеландію!«, яка стала основою однойменного тревелога.

З 2012 року Кідрук публікує низку технотрилерів, наприклад книгу »Жорстоке небо« (2014). У романі йдеться про розслідування авіакатастрофи українського літака у Франції.

У 2015 році на замовлення польського видавництва »Akurat« виходить публіцистична книга Кідрука »Я українець«, у якій він аналізує стосунки України і Росії від початку війни під проводом Богдана Хмельницького і до Євромайдану та війни на Сході України.

У 2016 і 2018 роках романи »Зазирни у мої сни« та »Де немає Бога« увійшли до короткого списку премії »Книга року BBC«. Протягом 2019 року автор працює над своїм першим романом з доповненою реальністю — »Доки світло не згасне назавжди«.

Бібліографія

Мексиканські хроніки. Історія однієї мрії
Нора Друк
Київ, 2009

Подорож на пуп Землі
Нора Друк
Київ, 2010

Бот: Атакамська криза
Клуб сімейного дозвілля
Харків, 2012

На Зеландію!
Клуб сімейного дозвілля
Харків, 2014

Небратні
Клуб сімейного дозвілля
Харків, 2015