Angelica Freitas © Hartwig Klappert

 

Ангеліка Фрейтас  [ Бразилія ]

Ангеліка Фрейтас народилася в Пелотасі, Бразилія, у 1973 р. Вона вивчала журналістику у Федеральному університеті Ріо -Гранде -ду -Сул (UFRGS), кілька років жила в Порту -Алегрі, а потім переїхала до Сан -Паулу, щоб працювати в різних газетах та журналах. Вона покинула столицю в 2006 році і подорожувала  країнами Європи та Латинської Америки.

Її вірші були вперше опубліковані в антології бразильської поезії, надрукованій в Аргентині, під назвою «Cuatro poetas Recientes del Brasil» (2006). Рік по тому вона випустила свою першу публікацію під назвою «rilke shake» (2007; En. 2015). У своїх текстах вона спирається на усні традиції жанру та культивує вільний підхід до метрик, реєстрів та цитат. Хоча її роботи навряд чи можна віднести до певної категорії, вплив Дади, Гертруди Стайн та Крістіана Моргенштерна очевидний. Хоча елементи глузування характерні для багатьох її текстів, Фрейтас також демонструє м’які, болючі тони, обговорює бідність, самотність та депресію. Англомовне видання “rilke shake” з перекладами Хіларі Каплан отримало Національну премію перекладу (NTA) у 2016 році. У 2013 році вона опублікувала свою другу книгу віршів “Um útero é do tamanho de um punho” (tr: A Матка розміром з кулак), який був номінований на Португальську телекомунікаційну премію. Текст є критичним, але гумористичним дослідженням гендерної ідентичності. Спільно з художницею Одір у 2012 році був опублікований її графічний роман «Гвадалупа». Роман – це подорож та пригодницька історія, що відбувається в самому серці Мексики, де молода Гваделупа веде свій фургон по всій країні, щоб навідати свою бабусю Ельвіру. Останнє її бажання: похорон під музику групи за її місцем народження в Оахаці.

Поезію Анжеліки Фрейтас перекладали не лише німецькою та англійською мовами, а й іспанською,  її друкували в таких журналах, як «Поезія», «Гранта» та «Сучасна поезія в перекладі». Вона була співредактором поетичного журналу «Modo de Usar & Co». З 2017 року вона працює над короткометражними виставами під назвою «Canções de atormentar» (тр. «Мучильні пісні») разом зі своїм партнером, музикантом Джуліаною Пердігао, поєднуючи музику, поезію, гумор та соціальну критику та вирішуючи такі питання, як гендерна ідентичність, діти, споживцтво та бразильська політика. Фрейтас живе і працює в Сан -Паулу.

 

Бібліографія

 

Cuatro poetas Recientes del Brasil

Black & Vermelho

Buenos Aires, 2006

VERSSchmuggel/Contrabando de Versos

[Hg. Thomas Wohlfahrt]

Das Wunderhorn

Heidelberg, 2009

Rilke Shake

Luxbooks.Latin

Wiesbaden, 2011

[Ü: Odile Kennel]

Um útero é do tamanho de um punho

Cosac Naify

São Paulo, 2012

Guadalupe

[Ill: Odyr]

Quadrinhos na Cia

São Paulo, 2012

Der Uterus ist groß wie eine Faust

Elif Verlag, 2020

[Ü: Odile Kennel]