© O. Bozhko

Дмитро Лазуткін  [ Україна ]

Дмитро Лазуткін народився у 1978 році в Києві, він відомий в Україні як поет і спортивний коментатор. Навчався у Київській Політехніці, працював інженером, юристом, тренером з карате і модератором на українському телебаченні. Коментував Олімпійські ігри у Пекіні (2008), у Лондоні (2012), Європейські ігри у Баку (2015), боксерські поєдинки братів Кличків і Василя Ломаченка. Дмитро Лазуткін активно займався бойовими видами спорту, серед яких карате і кікбоксинг, був нагороджений різними спортивними відзнаками. Також він — чемпіон України з козацького двобою. Після публікації першої збірки »Дахи« (2003) видав збірки »Солодощі для плазунів« (2005), »Набиті травою священні корови« (2006) і »Паприка грез« (2006). У 2012-му видав збірку »Добрі пісні про поганих дівчат« (2012), згодом — »Колядки і вальси« (2014), »Червона книга« (2015). Його вірші схожі на слем-поезію, а в їхній динаміці відчувається близькість поета до спорту.

Літературне кредо Лазуткіна таке: »Майбутнє української літератури на міжнародній арені не дуже мене цікавить. Наш читач тут. Ми потрібні одне одному, у цьому я переконаний. Усе інше — це приємні побічні ефекти літературної роботи і понти для меценатів«. Разом із музикантом Борисом Севастьяновим Лазуткін створив музичний проект »Артерія« з потужними текстами і поєднанням хіп-хопу, року й класичної музики в одному стилі. З цим проектом вони виступали на Донбасі перед українськими військовими. Враження від регулярних поїздок на фронт, які Лазуткін здійснював з 2014 року, знайшли втілення у текстах його найновішої книги, яка теж називається »Артерія« (2018).

Український режисер Сергій Проскурня вибрав »Реквієм« Дмитра Лазуткіна як текст для своєї ораторії »З нами Бог« (2014). Цей присвячений війні в Україні твір було показано з нагоди 23-ї річниці Незалежності України на Софіївській площі у Києві.

Лазуткін також є автором текстів до пісень для різних українських музичних гуртів. Його вірші публікувалися в українських, російських, грузинських і польських літературних часописах та антологіях, а також   у Литві , США, Великобританії, Німеччині , Австрії, Чехії та Словаччині. Дмитро Лазуткін — лауреат російського конкурсу для письменників СНД »Русская премия«, переможець 1-го Відкритого чемпіонату України з оберслему (Харків, 2007). Є лауреатом премії »Співдружність дебютів« (диплом ІІІ ступеня), яку здобув у Таджикистані в 2008 році, здобув звання »Король поетів« на фестивалі »Порядок слов« (Мінськ), лауреат премії »Благовіст« (2012). Дмитро Лазуткін живе у Києві.

Франціска Цверґ

Оригінал цитати: Меня мало интересует будущее украинской литературы на мировой арене. Наш читатель здесь. Мы с ним нужны друг другу — я уверен в этом. Все остальное – приятные издержки литературного труда и понты для меценатов.

Джерело цитати: https://lb.ua/culture/2016/07/31/341449_dmitriy_lazutkin_ukrainizatsiya.html

 

Бібліографія

 

Дахи
Гопак
Київ, 2003

Солодощі для плазунів
Факт
Київ, 2005

Набиті травою священні корови
Смолоскип
Київ, 2006

Паприка грез
Новое литературное обозрение
Москва, 2006

Бензин
Факт
Київ, 2008

Добрі пісні про поганих дівчат
Meridian
Czernowitz, 2012

Колядки і вальси
Крок
Тернопіль, 2014

Червона книга
Meridian
Czernowitz, 2015

Артерія
Видавництво Старого Лева
Львів, 2018