Eka Kevanishvili © Writers’ House of Georgia

 

Ека Кеванішівілі [ Грузія]

Ека Кеванішвілі народилася в Тбілісі в 1979 році. У 2002 році закінчила тбіліський державний університет зі ступенем магістра міжнародної журналістики і з того часу працювала репортеркою. З 2008 року працювала постійним журналістом у тбіліському офісі Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода, висвітлюючи внутрішню політику, соціальні та медичні питання, права людини, проблеми меншин тощо. Вона також працювала журналістом-розслідувачем у кількох провідних грузинських газетах, включаючи “Резонанс” та “Нове бачення”. Вона також була ведучою та репортером на радіостанції “Зелена хвиля”.

Ека Кеванішвілі є авторкою семи книг, серед яких чотири томи поезії, один том оповідань та один том есеїв та інтерв’ю.

Тексти першої поетичної збірки Еки Кеванішвілі “Чутки” (2006) досліджують суміш еротичної поезії та бунтарства, через що її тоді порівнювали з Енн Секстон. Її наступна збірка “Не стій тут” (2010) присвячена соціальним питанням та війні. Тут чітко сформувався поетичний стиль Еки Кеванішвілі, пізніше класифікований як урбаністична поезія. “Продаю будинок” (2013) – збірка політичних віршів, у якій також присутня тема фемінізму. Її поезію критики називають сучасною в найкращому і специфічному розумінні цього слова, оскільки вона переважно присвячена соціальним питанням, гендерній проблематиці, сучасному світу, глобальним і приватним війнам.

Поетична збірка “План евакуації”, своєрідний маніфест, вийшла друком у 2016 році. У ній зібрані і гасла, і бунт, і заклики до дії. Вірші не про любов і життя, а про незамінність любові і права на життя. Всі її поетичні збірки були номіновані на найважливішу грузинську літературну премію SABA, яку вона, зрештою, отримала за збірку “Продаючи дім”. Вона також виграла низку журналістських та поетичних конкурсів, брала участь у різних літературних фестивалях та книжкових ярмарках, таких як Франкфуртський та Лейпцизький книжкові ярмарки, Фестиваль авторських читань у Чехії, Літературний фестиваль у Бурсі в Туреччині, Літературний фестиваль “Трилисник” та інші. Учасниця поетичної платформи “Версополіс”.

Її вірші перекладені англійською, німецькою, російською, турецькою, італійською, литовською, шведською, українською, французькою, чеською, словацькою та польською мовами.

Ека Кеванішвілі була запрошеною лекторкою у медіа-школі Радіо Свобода. Вона готує регіональних журналістів для Грузії. Авторка мешкає у Тбілісі.

Бібліографія

 

Rumor

Diogene

Tbilisi, 2006

Don’t Stand Here

Diogene

Tbilisi, 2010

Selling the House

Saunje

Tbilisi, 2013

Literary Profile (Esseys)

Intelekti

2014

Evacuation Plan

Books in Batumi

2016

Nothing About My Mother (Short stories)

Books in Batumi

2020

Nowhere the transport of the poor will stop

Intelekti

Tbilisi, 2021