Lasha Bugadze © Writers’ House of Georgia

 

Лаша Буґадзе [ Грузія ]

Лаша Бугадзе народився в Тбілісі 16 листопада 1977 року. Закінчив Художнє училище ім. І. Ніколадзе та Грузинський державний університет театру і кіно ім. Шота Руставелі, драматичний факультет та Тбіліський державний університет ім. Іване Джавахішвілі, факультет мистецтв.
Лаша Бугадзе – карикатурист, прозаїк, драматург, газетний оглядач, ведучий книжкових програм на грузинському телебаченні та радіо.
Бугадзе є автором численних романів та п’єс, які були поставлені в багатьох європейських містах. Його твори перекладені французькою та англійською мовами. Бугадзе зосереджує свою критичну та іронічну увагу на відносинах між поколіннями та описує ситуації, в яких люди стають жертвами своїх упереджень, жорстких ідей або стереотипів.
Його останній роман “Маленька країна” (2017) отримав премії “Саба”, “ІлляУні” та “Літературний дім письменників” – усі за найкращий роман року у 2018 році.
На початку 20-х років ім’я Бугадзе прозвучало по всій країні після прочитання його оповідання “Перший росіянин” у грузинському парламенті. Після того, як в ній було описано невдалий перший сексуальний досвід грузинського святого, на автора посипалися погрози з боку церкви та суспільства. Релігійні лідери викликали його до резиденції Патріарха і заявили, що він буде відлучений від Грузинської Православної Церкви і відкинутий суспільством, якщо не вибачиться публічно за свій твір. Час від часу на його адресу надходили анонімні погрози вбивством. Багато політиків у парламенті вимагали активізувати цензуру в Грузії, щоб уникнути подібних публікацій.
Цей інцидент значною мірою визначив тематику творів Л. Бугадзе: цензура, радянська інерція в пострадянських державах, подружня зрада, вади грузинського менталітету – основні теми письменника, який зберігає незмінне почуття гумору в межах трагедії.
У 2011 році Лаша став переможцем Міжнародного драматургічного конкурсу Бі-Бі-Сі за п’єсу “Навігатор”, а у 2013 році його п’єса “Президент прийшов до вас” була поставлена у лондонському театрі “Роял Корт”.

Бібліографія

 

Last Bell – Sulakauri Publising (2004)

Gold Era – Sulakauri Publising (2006)

Caricaturist – Sulakauri Publising (2008)

The Literature Express – Sulakauri Publising (2009)

“LUCRECIA515” – Sulakauri Publising (2013)

A Small Country – Sulakauri Publising (2017)

Auditorium – Sulakauri Publishing (2018)