photo © Rareș Helici

 

Раду Ванку [Румунія]

Раду Ванку (Сібіу, Румунія, 1978) — румунський поет, учений і перекладач. З 2019 по 2023 рік він був президентом PEN Румунії. Він працює професором на факультеті літератури та мистецтв в Університеті „Лючіан Блага” в Сібіу. Ванку є головним редактором журналу Transilvania, а також редактором журналу Poesis Internațional. з 2013 року Ванку  є організатором Міжнародного фестивалю поезії в Сібіу.
Починаючи з 2002 року видав дев’ять книжок віршів, за які був удостоєний кількох національних і міжнародних премій; його поезію було перекладено приблизно 20 мовами в антологіях/журналах або окремими книжками. Ванку також опублікував роман Transparența (2018) і два томи щоденника (2017, 2021), які були відзначені кількома нагородами. Він також опублікував дві дитячі повісті та книгу, в якій зібрані його соціальні та політичні статті. Його наукові публікації включають два есеї про Міхая Емінеску та Мірчу Іванеску, а також книгу про антигуманістичну поетику сучасності. Ванку координував кілька антологій  сучасної румунської поезії, самостійно чи у співпраці з Мірчею Іванеску, Клаудіу Комартіном або Маріусом Ківу.
Він перекладав романи та поезію, переважно з творів Джона Беррімана та В.Б. Єйтс; Ванку також є перекладачем чотиритомного видання Езри Паунда.